WhatsApp Yenilikleri

Whatsapp Yenilikleri

WhatsApp Yenilikleri

WhatsApp Yenilikleri gelmeye devam ediyor. Günlük hayatımıza büyük kolaylık sağlıyor. Gelin bu yeniliklere beraber göz atalım.

1- Yazıya Karakter Kazandırmak

Biçimlendirmek istediğiniz metnin önüne ve arkasına birkaç özel karakter eklemeniz gerekiyor.

WhatsApp’ ta yıldız işareti ile kalın (* kalın *), alt çizgiyle (_italics_) italik, tildlerle (~ üstü çizili ~) üstü çizili metin oluşturabilirsiniz.

2- Mesajların kaybolmasını sağlayan özellik

Ekranınızın üst kısmındaki kişiye veya sohbetin adına dokunarak “Kaybolan Mesajlar’ ı” açın. Seçenekler listesinden “Kaybolan Mesajlar” öğesini seçin ve ardından “Açık” öğesine dokunun. Etkinleştirildiğinde, tüm mesajlarınız yedi gün sonra sohbetten kaybolmaktadır.

3- Mesajlara Yıldız Eklemek

Bunun için mesaja uzun basın, ardından “Yıldız” simgesine dokunun. Ardından yıldızlı mesajlarınızı bir iPhone‘ da, Ayarlar sekmesine gidip “Yıldızlı Mesajlar’ ı” seçerek de görüntüleyebilirsiniz. Android kullanıcılarının “Menü” düğmesine, ardından “Yıldızlı Mesajlar‘ a” dokunması gerekiyor. Bunun için mesaja uzun basın, ardından “Yıldız” simgesine dokunun.

4- En Çok Kiminle Konuştuğunuzu Öğrenin

iPhone veya Android telefonunuzda; Ayarlar – Depolama ve Veriler >-Depolamayı Yönet‘ e gidin. Telefonunuzdaki en çok depolama alanını kimin kullandığına göre en çok kiminle konuştuğunuzu öğrenebilirsiniz.

5- Mesaj Ayrıntılarını Görüntüleyin

Bir mesajın ne zaman teslim edildiğini görüntüleyin. iPhone‘ unuzda bu istatistikleri görüntülemek için gönderdiğiniz bir mesajda sola kaydırın. Android cihazlarınızda ise mesaja uzun süre basın, ardından menü düğmesine ve “Bilgi‘ ye” dokunun.

6- Konuşmayı Sessize Almak

Bunu yapmak için iPhone kullanıcıları bir görüşme boyunca sola kaydırabilir, ardından üç nokta düğmesine ve ardından Sesi Kapat seçeneğine dokunabilir.  Android kullanıcıları bir sohbete uzun süre basabilir, ardından ekranın üst kısmındaki üstü çizili hoparlör simgesine dokunabilir.  8 saat, bir hafta veya her zaman sessize almayı seçebilirsiniz. 

7- Son Görülme Durumunu Gizlemek

Ayarlar – Hesap – Gizlilik – Son Görülen’ i kapatın. Ardından Herkes, Kişilerim veya Hiç kimse arasından birini seçin.

8- Okundu Bilgilerini Devre Dışı Bırakmak

Bu özelliği kapatmak, bir arkadaşınızın mesajınızı ne zaman okuduğunu görmenizi de engeller. Ayarlar – Hesap – Gizlilik’ i açın ve kutunun işaretini kaldırın veya Mesajları Oku’ nun yanındaki anahtarı Kapalı konumuna kaydırın.

9- Özel Bildirimler Almak

Android kullanıcıları bir sohbet dizisini görüntülerken Menü simgesine dokunmalı, ardından Kişiyi Görüntüle – Özel Bildirimleri işaretlemeli ve ardından kurulumu tamamlamalıdır. iPhone’ da WhatsApp kullananlar için, bir sohbet dizisini görüntülerken kişinin adına, ardından “Özel Ton’ a” dokunun.

10- Bir Görüşmeyi Dışa Aktarın

Kaydetmeniz gerektiğinde bir görüşmeyi dışa aktarabilirsiniz. Bir sohbeti görüntülerken, Android kullanıcılarının Menü düğmesine ve ardından Diğer – Sohbeti Dışa Aktar’ a dokunmaları gerekiyor.

Bir iPhone’ da ise bir sohbet dizisini görüntüleyin; ekranın üst kısmındaki kişi adına dokunun. Ardından “İletişim Bilgileri” sayfasının altına kaydırın ve “Sohbeti Dışa Aktar’ ı” seçin.

Her iki işletim sisteminde de medya ekli veya medya eki olmadan dışa aktarım sağlanabiliyor.

11- Yazıya Göre Çıkartma

Mesaj yazarken, yazıya göre çıkartma olacak. Bu özellikle de mesajlaşma daha da keyifli olacağa benziyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA korumasındadır. Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.