iPhone Hafıza Yükseltme Neden ve Nasıl Yapılır?

Iphone Hafıza Yükseltme Neden Ve Nasıl Yapılır?

iPhone Nand Hafıza Yükseltme

iPhone Hafıza Yükseltme Neden ve Nasıl Yapılır? ilk olarak hata vermesinden, diğer bir sebepte, kullanıcının yükseltme isteğinden. Bunu açıklamak gerekirse…

Iphone Hafıza Yükseltme Neden Ve Nasıl Yapılır?
Iphone Hafıza Yükseltme Neden Ve Nasıl Yapılır?

Öncelikle zamanla kullanılan ve deforme olan hard disk (nand) bir süre sonra hata vermeye ve kullanıcıyı, hata kodları göstererek uyarma çalışır. Bu kodlar 09, 40, 13 gibi hata kodlarıdır. Böyle bir durumda nand değişimi yapılmalıdır.

İkinci bir neden de, kapasitenin yetmemesidir. Çünkü yüklenen her uygulama belli bir kapasiteyi doldurmaktadır. Onun öncesinde telefonun kendi dosyaları bile bir kaç Giga Bayt yer kaplamaktadır. Bu da hafıza yükseltme ihtiyacı doğurmaktadır. Şimdi bu hafıza yükseltme, nand değişimi nasıl yapılır onu açıklayalım.

İlk olarak ayarlar kısmından nand bilgi ve seri numaraları bilgisayar yardımıyla alınmaktadır. Sonra cihaz açılıp nand sökümü yapılmaktadır. Daha sonra sökülen nand parçasını, box dediğimiz bir aparat yardımıyla yeni bir nand üretilmektedir. Son olarak bilgisayar yardımıyla eski nand parçasından alınan seri numaraları yeni nand parçasına aktarılmaktadır. Böylelikle hafıza başarılı bir şekilde yükseltilmiştir.

Bu yükseltme kapasite ve fiyata bağlı olarak isteğe göre yükseltilebiliyor. Örneğin 16 GB’ tan 32, 64, 128 GB’ a kadar yükseltilebiliyor. Sizde böyle bir durumdaysanız alanında  uzmanlaşmış teknik servisimize bekleriz. Kaya GSM bu konuda size yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA korumasındadır. Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.