Deprem Tahmini Yapan Uygulamalar

Deprem Tahmini Yapan Uygulamalar

Deprem tahmini yapan uygulamalar sayesinde bir nebze daha güvende olacağız.

Güvendeyim

Deprem, sel ya da diğer acil durumlarda sevdiklerinize güvende olduğunuzu bildirmenizi sağlar. … Son olarak deprem, yangın ya da farklı bir acil durumda butona tıkladığınız takdirde eklediğiniz telefon numaralarına tahmini konumunuz ve güvende olduğunuza dair SMS gönderilir.

Deprem Uyarılarım

Deprem Uyarıları, anlık bildirimlerle ihtiyacınız olan tüm bilgileri ücretsiz olarak sağlayan güçlü bir deprem bilgi uygulamasıdır. Ayrıca, Android’in en son sürümleri için optimize edilmiş hoş ve basit bir tasarıma sahiptir.

ÖZELLİKLER
– Dünyanın her yerinden canlı deprem bilgisi.
– Hiçbir kısıtlama olmadan sizin için özelleştirilmiş ücretsiz anlık uyarıları.
– 1970’e kadar uzanan depremleri bulmaya yarayan güçlü arama özelliği!
– Hoş ve basit tasarım, bir harita üzerinde ve listede depremleri görün.
– Tam yeri, derinliği ve uzaklığı öğrenin.

Titreşim Ölçer

Deprem dedektörü – titreşim, deprem, deprem, insan vücudunun titreşim veya çevrenizdeki başka bir nesne gücünü ölçen sismograf veya sismograf denilen bir uygulama vardır.

Deprem Ağı

Depremlerin gerçek zamanlı tespitini yaparak saniyeler öncesinde kullanıcıyı uyarıyor. Deprem sırasında veya sonrasında bilgi alışverişi için sohbet odalarının da bulunduğu uygulama, acil durumlarda sohbet mesaj özelliği taşıyor.

eAfad

Deprem bilgilerini verirken acil durumlarda uyarıların ve önlemlerin de paylaşıldığı bir uygulamadır. Uygulama, aynı zamanda ileriki güncellemelerinde deprem dışında sel, taşkın, su baskını, kaya düşmesi, heyelan, hortum ve fırtına gibi erken uyarıları da kullanıcılarına sağlayacağı bilgisini veriyor. 

Deprem Bilgi Sistemi 3.0

Türkiye ve yakın çevresinde gerçekleşen depremler hakkında kullanıcıları bilgilendirmekte ve Türkiye’de herhangi bir noktanın veya kullanıcının bulunduğu konumun depremsellik tarihinin verilerine ulaşma imkânı sağlamaktadır. Uygulama aynı zamanda, bir deprem olduğunda bunu hisseden ve uygulamayı cep telefonu veya tabletlerine kurmuş olan kullanıcılara depremi nasıl hissettiklerini Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsüne iletme imkânı sunmaktadır. Bu sayede herhangi bir deprem olduğunda o depremin nerede, nasıl hissedildiği ve depremin verdiği hasarın veya etkilerinin coğrafi dağılımının tespiti mümkün olacaktır.

Deprem Bilgi Sistemi

Türkiye genelindeki depremleri takip ediyor, Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü ve AFAD verilerini kullanıyor. Hissedilme ihtimali yüksek depremleri anında bildirim aldığınız uygulamada, depremin merkez üssünü haritada detaylı inceleyebiliyor hem Kandilli hem de AFAD verilerini tek bir noktadan görebiliyorsunuz. Aynı zamanda depremleri düşük, orta ve yüksek şiddetlerine göre filtreliyor.  

Son Depremler

Sunduğu haritada son depremleri görebiliyor, depremleri tarihe, mesafeye +4 ve +6 büyüklüğüne göre filtreleyebiliyorsunuz. Bununla birlikte depremler, büyüklüğüne göre haritada farklı renklerde gösteriliyor.

Deprem tahmini yapan uygulamalar dışında bizlerinde, insan hayatı için daha duyarlı olmamız gerek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA korumasındadır. Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.