Güvenli İnternet İçin Alternatif Mobil Uygulamalar

Güvenli İnternet İçin Alternatif Mobil Uygulamalar

Güvenli İnternet İçin Alternatif Mobil Uygulamalara gelin bir göz atalım. DuckDuckGo, Protonmail, Signal, Tutanota, Mozilla Firefox, ve son olarak Brave.

Güvenli İnternet İçin Alternatif Mobil Uygulamalara öncelikle DuckDuckGo’dan başlayalım.

DuckDuckGo

Arama yaparken ve gezinirken kişisel bilgilerinizin kontrolü için gerekli temel gizlilik özelliklerini sağlıyor.

Gizlilik Koruması bulabildiği tüm gizli takip programlarını engeller.

Mümkün olduğunda siteleri şifreli bağlantı kullanmak zorunda bırakır.

Son derece kişisel bilgilerinizi arama motorunuzla paylaşırsınız. Bir çok site sizi takip eder ama DuckDuckGo sizi takip etmez.

Arama yaparken ve gezinirken bir web sitesini ziyaret ettiğinizde DuckDuckGo size bir Gizlilik Notu derecelendirmesi gösterir (A-F). Bu derecelendirme sayesinde korunma düzeyinizi bir bakışta görür, sizi takip etmeye çalışırken yakaladıklarımızın detaylarına girebilir ve altta yatan sitenin gizlilik önlemlerini nasıl geliştirdiğimizi öğrenebilirsiniz.

Ateş Butonu — Tüm sekmelerinizi ve verilerinizi tek dokunuşta temizleyin.

ProtonMail

Neden ProtonMail Kullanmalısınız?

E-Postalarınızın özel kalmasını, üçüncü taraflarca ele geçirilemez veya ifşa edilemez olmasını sağlayın.
OpenPGP uyumlu uçtan uca şifreleme sunar
Kolay kullanımlı: şifreleme otomatik olarak yapılmaktadır ve bu işlem kullanıcıya tamamen görünmezdir
Sıfır erişim: tüm mesajlar şifrelenmiş biçimde saklanır. ProtonMail dahi mesajlarınızı okuyamaz.
Açık kaynaklı: ProtonMail’in şifrelemesi dünyanın dört bir yanındaki güvenlik uzmanlarının denetimine açıktır
Ücretsiz: ProtonMail hilesiz-hurdasız %100 ücretsizdir.
İsviçre gizliliği ve tarafsızlığı: ProtonMail tamamen İsviçre’de, dünyanın en güçlü gizlilik yasalarının koruması altında barındırılmaktadır.

Signal

Milyonlarca insan, Signal’i anlık iletişim için dünyanın her tarafından ücretsiz olarak kullanıyor. Yüksek netliğe sahip iletiler gönderin ve alın, sesli ve görüntülü aramalarda yer alın, bağlı kalmanıza yardımcı olacak genişleyen yeni özellikleri keşfedin. Signal’in gelişmiş gizlilik koruma teknolojisi her zaman açıktır, böylelikle önem verdiğiniz anıları sizin için önemli olan insanlarla paylaşmaya odaklanabilirsiniz.

Tutanota

Açık kaynak uygulaması Tutanota ile herhangi birine uçtan-uca şifrelenmiş eposta göndermeniz çok kolay. Uçtan-uca şifrelemediğiniz mesajlarınız ve tüm irtibatlarınız bile Tutanota sunucularında şifrelenmiş olarak saklanır.

Şifrelenmiş verilerinize parolanızla yalnızca siz erişebilirsiniz, profilinizin çıkartılması mümkün değildir. Tutanota güvenlik ve kolaylığı herkesin uçtan-uca şifrelemeyi kullanabileceği şekilde bir araya getirdi. Artık gizliliğinizi kolayca geri alabilirsiniz.

Mozilla Firefox

Android için Firefox mobil tarayıcımızın son sürümüyle tanışın: Firefox Daylight. Firefox web tarayıcısının bu versiyonu; daha hızlı, kullanımı kolay, kişiselleştirilebilir ve gizli olacak şekilde tamamen baştan yaratıldı. Firefox tarayıcı, binlerce rahatsız edici reklam izleyici ve kötü amaçlı yazılımı engelleyen Geliştirilmiş İzleme Korumasını standart olarak açık tutuyor ve deneyiminizi hem daha güvenli hem de çok daha hızlı hale getiriyor. Üstelik Firefox, çevrim içi hayatınıza daha fazla özgürlük, şeffaflık ve kontrol katmak için çalışan, kâr amacı gütmeyen Mozilla tarafından desteklenen tek büyük tarayıcı markası. Android için Firefox tarayıcıyı şimdi indirin, yarına daha özgür bir internetle girin.

Brave

Brave Hakkında
Misyonumuz, içerik oluşturucuların reklam gelirlerini artırırken güvenli, hızlı ve özel bir tarayıcı oluşturmak suretiyle web’i korumaktır. Brave, çevrimiçi reklam ekosistemini mikro ödemelerle ve yeni bir gelir paylaşımı çözümüyle dönüştürmeyi amaçlayarak kullanıcı ve yayıncılara güvenli, hızlı gezinmenin açık web için parlak bir geleceğe giden yol olduğu daha iyi bir iş ortamı sağlar.

Uygulama Özellikleri


• Dahili AdBlock Tarayıcı
• Açılır pencere (pop-up) engelleyici
• Veri ve pil tasarrufu
• Gizliliği ihlal eden reklamları engeller
• Yer imlerini güvenli bir şekilde senkronize eder
• İzleme korumalı Tarayıcı
• HTTPS Everywhere (güvenlik için)
• Komut dosyası engelleyici
• 3. parti çerez engelleyici
• Geçmiş
• Özel sekmeler
• Son sekmeler
• Hızlı arama motoru

Güvenli İnternet İçin Alternatif Mobil Uygulamalar ve daha fazla bilgi ve teknik hizmet için kaya GSM her zaman yanınızdadır. İrtibat No: 0216 337 5353

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA korumasındadır. Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.